Vzniká seriál Na tělo v režii Jana Hřebejka. Sraz spolužáků po třiceti letech přinese mnoho překvapení


Reakce k článku
Podělte se o svou reakciSeriál o obyčejných lidech
Martina Formanová má za sebou už celou řadu vydařených knih. Náměty čerpala většinou z vlastního života a z prostředí, ve kterém žila. Tentokrát do scénáře zapracovala neotřelý, lidsky pravdivý humorný pohled na generační soužití, na sny, které se nesplnily, i naděje, které ještě žijí.
Seriálové postavy jsou z masa a kostí, se všemi chybami i kouzlem, které přináší život ve čtyřiceti, padesáti i dvaceti letech. V množství charakterů se najde každý.
Přesně odposlechnuté dialogy a překvapivé pointování obrazů dávají příběhu nebývalý šmrnc,
říká kreativní producent České televize Josef Viewegh.
Bilancování na třídním srazu
Sedm spolužáků, sedm osudů a jedna velká příležitost podívat se zpátky a také dopředu. Jejich kariéry, vztahy, děti i manželství zkouší život ze všech stran. Když se sejdou na třídním srazu, začnou se drolit masky i přetvářky, ožívají staré city, znovu se rozdávají karty. A jejich děti? Ty mají své vlastní srazy, krize i vztahové přešlapy – často stejně zmatené, jen s menšími vráskami.
Inspirací pro vznik scénáře byla povídková kniha Povídky na tělo. V ní Formanová s pochopením a humorným nadhledem líčí mnohdy bizarní situace a trapasy, v nichž se ocitáme, když dojde na konfrontaci snů s realitou.
Spolupráci s režisérem Janem Hřebejkem a producentem Josefem Vieweghem jsem si nanečisto vyzkoušela již na projektu Sestry. Zjistili jsme, že si sedneme nejen lidsky, ale i pracovně. Série pak vlastně vznikla na popud Jana Hřebejka, kterému se líbila moje knížka Povídky na tělo. Navrhnul mi, abych některé postavy a motivy pospojovala a rozpracovala do delšího formátu,
prozrazuje autorka scénáře.
Celý děj se točí kolem připravovaného třídního srazu po třiceti letech. Věk protagonistů dovolil autorce zapojit do vyprávění i jejich děti a rodiče. Formanová si pochvaluje, že kromě osvědčených známých herců, jako je Iva Janžurová, Zuzana Bydžovská nebo Taťána Dyková dal režisér Hřebejk šanci i neokoukaným tvářím, dokonce obsadil i pár režisérských kolegů.
Vidět svůj příběh ožít po dvou letech intenzivní práce, hodinách a hodinách osamělého sezení u počítače je pro mě čirá radost. Nyní jen pevně doufám, že diváky budou osudy našich hrdinů bavit stejně, jako bavily nás,
dodává Formanová.
Osmidílný seriál se natáčí v Praze a okolí do poloviny srpna.
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci- Press kit ČT,
- Autorský text