Ulice: Drzý Michal s ekoložkou Anežkou teď mámě organizují kuchyni. Diváci zuří


Reakce k článku
Podělte se o svou reakciIva si nechá diktovat i uspořádání kuchyně
Dětičky Klímovy se v nových epizodách Ulice opět předvedly jako pěkní frackové, kteří si diktují podmínky a pravidla v domácnosti. Původně to celé přitom vzniklo ze snahy mámě pomáhat a ulevit trochu od každodenního stresu. Michal (Karel Klement) měl zrovna na starost vaření na základě rozvrhu, který si rodina stanovila. Rozhodl se při té příležitosti zcela překopat kuchyňský systém, přesunout veškeré nádobí a kořenky tak, jak mu to připadalo praktičtější a logičtější, aniž by se nejdřív někoho dovolil. Žofka (Kateřina Ujfaluši) měla pravdu, že jeho máma, zvyklá na vlastní přístup, takovou změnu příliš neocení.
Chudák Ivuška (Hana Baroňová), neschopná jakékoli defenzivy, nakonec jen svěsí ramena a opět ustoupí nátlaku ze strany dominantních teenagerů, podle nichž je nově zavedený styl brilantní a jediný možný. Anežka (Karolína Lipowská) a Michal spojí síly, zahrnou matku obvyklým mořem inteligentních argumentů, takže jí nezbude než přistoupit na dohodu – slušelo by se přece dát novému uspořádání kuchyně alespoň šanci, než ho zavrhneme, ne?
Pošlete už tu rodinu pryč, vyzývají někteří
Ano, Ivuška by si mohla dupnout a prohlásit, že kuchyně je hlavně její území a že se přece nebude přizpůsobovat dalším rozmarům potomků. Jenže to by nesměla být naše ušlápnutá, neprůbojná, jemnocitná Iva. Diváci na sociálních sítích samozřejmě kritizují jak ji, tak hlavně Michala s Anežkou – zase.
Já s mou povahou bych to nesnesla, aby děti v mém bytě se mnou tak jednaly. Michal jako by tam byl hlavou rodiny.
„Tohle by v reálu nesnesl nikdo, aby mu smradi v podstatě zabrali byt a rodiče se jim ve všem podřizovali.“
Je ale pravda, že to Iva přehání. Ptát se dětí, jestli si můžu napustit vodu. Myslím jakoby v reálu, ne ve scénáři. Je moc měkká.
„To jistě, s puberťáky je těžká domluva, ale stačilo by umístit děvčata do pokojíčku, když už tam Žofka musí bydlet, a Michal hezky šupky dupky křivit si záda na gauč. Ale aby máma s tátou, kteří makají a ráno brzy vstávají do práce, vyklidili pokoj, to je fakt přes čáru.“
Znovu a znovu se vynořují výzvy pro scenáristy, aby konečně celou tu nemožnou linku rodiny Klímových z Ulice vystřihli. Těžko říct, k čemu je tam tak strašně kritizovaná sebranka vůbec dobrá, když většinu diváků akorát irituje, a to dlouhodobě.
Už dlouho píšu, že Klímovic rodina je marná snaha v Ulici. Dost bylo jejich rodiny!
„To jsou spratci na zabití, pryč s nimi. Zbytečná dějová linka, Klímovi, od samého začátku.“
Děti mají poslouchat rodiče, a ne naopak.
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci- Autorský text,
- čtenáři