Superlov: Bez vtipných komentářů Ondřeje Sokola by to nešlo. Nevymýšlí je ale sám

Superlov: Bez vtipných komentářů Ondřeje Sokola by to nešlo. Nevymýšlí je ale sám

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Superlov bez humorných hlášek moderátora Ondřeje Sokola by byl jen poloviční zábavou. Málokdo ale ví, že ty trefné postřehy, jízlivé komentáře a průpovídky o lovcích i soutěžících má na svědomí někdo jiný, a sice scenárista Dominik Landsman. V rozhovoru prozradil, kdo má nakonec poslední slovo.

Dominik Landsman přidává něco vtipného

Scenárista Dominik Landsman se v pořadu TV Nova rozpovídal nejen o tom, jak se dostal k natáčení oblíbené vědomostní soutěže Na lovu. „Volala mi producentka Veronika, že bude rozjíždět nějaký pořad a že by tam chtěla občas přidat něco vtipného. Tak jsem se zapojil a přidal něco vtipného.“

Právě on má na starosti vymýšlení různých průpovídek, jimiž moderátor Ondřej Sokol baví lovce i soutěžící a díky kterým jsou pořady Na lovu a Superlov tak populární. Byla by koneckonců škoda zahltit diváky jen suchopárnými fakty, a tak jim nedopřát ani trochu legrace. Ondřejovy veselé hlášky jsou ostatně tím, co v účastnících vždycky spolehlivě uvolní napětí.

Když se teď k Na lovu přidal Superlov, je příprava informací pro Dominika Landsmana maličko odlišná. „Je náročnější, protože samozřejmě je to delší, těch soutěžících je víc. Já si vždycky musím připravit ty soutěžící, udělat s nimi rozhovor, pak připravit rozhovory pro Ondru. Je jich mnohem víc než v Na lovu.“

„Musím působit, jako že nechci lidi zabít.“

Pokud vás zajímá, který z nich má ve výsledku rozhodující slovo, vězte, že na finální podobě spolupracují – v jistém smyslu. „Samozřejmě to Ondřejovi dám jako hotovou věc. On to seškrtá a vrátí mi to, ať to předělám. Já to předělám, pak mu to dám a on zase něco seškrtá… Vždycky udělám víc možností, on si nějakou vybere.“

Dominik Landsman se považuje za introverta, a tak pro něj spolupráce s ostatními lidmi není vždycky jednoduchá. Jak to zvládá, když za nimi chodí s tím, že ověřuje informace, a musí s nimi komunikovat tak, aby to bylo přijatelné? „Za ta léta jsem se naučil, že musím působit na lidi, jako že je nechci zabít. Nasadím ten nucený úsměv, sebezapřu se a jdu na ně.“

S Ondřejem Sokolem na křtu knihy Karanténa s moderním fotrem
S Ondřejem Sokolem na křtu knihy Karanténa s moderním fotrem. | Zdroj: Pavel Gwužď / Nextfoto

Postřehy k Na lovu píše zásadně ve vlaku

Kdybyste se ho zeptali, kde se mu nejlépe pracuje a vymýšlí jednotlivé otázky, odpověděl by vám, že to má rozdělené podle projektů. „Nedělám jenom tohle, píšu i jiné věci. U Na lovu se mi osvědčilo, že nejvíc toho udělám ve vlaku cestou tam a zpátky. Nějak jsem si na to zvykl – už mi to nejde dělat doma. Třeba knihy píšu v posteli, nevím proč, a různé články na křesle. Mám to rozdělené trochu jako autista.“

Ačkoli pro Ondru připravuje informace, sám na tom prý s kvízy není nijak slavně. Jako soutěžící by do Na lovu určitě nešel. „V žádném případě, já jsem úplně tupej. První otázka je vždycky úplně nejlehčí, ale já mám třeba jako padesátiprocentní úspěšnost. Když se divám na Na lovu v televizi, a i když jsem na tom díle byl, tak nevím nic. Nic si nepamatuju, asi jsem hloupej.“

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Zdroj článku: