Sněženky a machři: Červené víno, které nedělá skvrny, a další chyby v tomto oblíbeném filmu

Sněženky a machři: Červené víno, které nedělá skvrny, a další chyby v tomto oblíbeném filmu

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Studenti gymnázia odjíždějí na lyžařský výcvik, co by se tak asi mohlo stát, pokazit? Nečekaně je tenhle seznam celkem dlouhý. Přinášíme zajímavá fakta z filmu Sněženky a machři, všimli jste si těchto nesrovnalostí?
Obsah článku
  1. Marika si nepamatovala jméno své lyže
  2. Víno se zázračně měnilo ve vodu a nezanechávalo skvrny

Už je to nějaký ten pátek, co Sněženky a machři oslavili čtyřicáté narozeniny. Přesto je komedie stále velice oblíbená a především v zimním období se často vyskytuje na programech televizních stanic. Komedie o mladické vzpouře, nerozvážnosti a energii je plná hlášek, které zlidověly. Jen málokdo neví, co se sluší a patří udělat, když zazní zvučné „dřepkins“. Právě kvůli takovým momentům, díky kterým nás příběh nesmírně baví, si nevšímáme nesrovnalostí, které se ve filmu vyskytují. A že jich zrovna v případě komedie Karla Smyczka není málo.

Marika si nepamatovala jméno své lyže

Dcera profesora Kardy měla mnoho předností, její pamatovák ale evidentně není jeden z nich. Pamatujete si třeba na moment, kdy jí ujede lyže? V tu chvíli prohlásí, že jde o drahou Tyrolku a že na ně šetřila celé prázdniny. Když se ale ztracená lyže najde, je nadšená, že našla svou Fisherku. Je zvláštní, že ačkoliv se musela tak dlouho snažit, aby si ty lyže pořídila tak nakonec ani neví, které přesně si koupila.

Když už měla Marika značkové lyže, přirozeně nemohla lyžovat v oteplovácích a bundě jako ostatní. Celou dobu má na sobě stylovou kombinézu z Tuzexu. Zajímavostí ale je, že ji měli tvůrci pouze půjčenou. Neměli tehdy bony na to, aby ji do filmu koupili, a tak se celou dobu modlili, aby se nic nestalo a mohli kombinézu po natáčení vrátit.

Víno se zázračně měnilo ve vodu a nezanechávalo skvrny

Není divu, že mladí studenti se chtějí především bavit. Viki Cabadaj si kromě náhradních ponožek zabalil do batohu také lahvinku červeného vína, která se hned na začátku ale rozbila. Cabadaj ale vůbec nemá mokrý a špinavý batoh ani žádné osobní věci, což je zvláštní, když se mělo jednat o červené víno. Víno zázračně změnilo barvu ještě jednou, a to, když si ho chtějí kluci otevřít na pokoji. Lahev objevila i mladá profesorka Hanka, která se nechala přemluvit a klukům nalila. Když ale nalévá víno do skleničky, jde vidět, že je to čirá tekutina, nikoliv červené víno.

Viki Cabadaj v podání Jana Antonína Duchoslava, to byla osobnost sama o sobě. Věděli jste, že Jan v té době závodně lyžoval? A že původně neměl úmysl stát se hercem, ale že se přihlásil na casting jenom proto, aby mohl blbnout na horách a dostal omluvenku do školy? Naopak Václav Kopta byl připraven pro tuto roli udělat všechno, dokonce i lhát. Zatajil třeba, že vůbec neumí lyžovat. Ve scéně, kdy předčasně opouští horskou chatu, ho tak musel nahradit zkušenější lyžař.

Všimli jste si v této povedené komedii se silným morálním přesahem ještě nějaké chybičky či nesrovnalosti? Podělte se s námi v komentářích.

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Zdroje článku: