Heretik: Rafinovaný Hugh Grant v ďábelské hře na kočku a myš

Heretik: Rafinovaný Hugh Grant v ďábelské hře na kočku a myš

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Známe ho jako rozpačitého a nešikovného představitele romantických rolí, ze kterých se v posledních letech snaží s úspěchem vymanit. Dokonce ho herectví nudilo a uvažoval o ukončení kariéry, než dostal možnost si zahrát i mnohem zajímavější postavy. V novém hororu předvádí nejděsivější roli své kariéry.

Dvě mladé mormonky přichází šířit slovo boží, a to aniž by tušily, že nejtěžší zkouška jejich víry je teprve čeká, až překročí práh domu okouzlujícího pana Reeda. Zazvonit na domovní zvonek a přijmout jeho pozvání na borůvkový koláč se ukáže jako ten nejhorší nápad, i když venku hřmí a leje. Skutečné prozření totiž přichází ve chvíli, kdy se za dvěma mladými mormonkami zavřou dveře. Právě tehdy začíná smrtící hra na kočku a myš. A její stvořitel Hugh Grant je v ní rafinovaný jako nikdy předtím.

Coby přátelský pan Reed nabízí Hugh Grant dvěma mladým misionářkám útočiště před lijákem a ochotně je zve na borůvkový koláč své ženy, který voní až ven. Kdo by si pomyslel, že za zdmi nenápadného domu na předměstí čeká peklo!

Postupně vychází najevo, že žádná paní Reedová neexistuje a že encyklopedické znalosti jejich na první pohled neškodného hostitele jsou až děsivě ohromující. Už po chvíli jim dochází, že uvízly ve spárech někoho, kdo se nezdráhá zajít do naprostých krajností. A že má-li přijít vysvobození, musí se z Reedovy pasti dostat samy.

Slova Granta

Spojení hororu a psychologického thrilleru mi přišlo fascinující,

říká Hugh Grant.

Myslím, že se mi poměrně rychle podařilo najít dobrý způsob, jak pana Reeda uchopit. Vnímal jsem ho jako takového správného vysokoškolského profesora – ten typ, který občas trochu šokuje, ale dělá z teologie zábavný předmět,

popisuje svou postavu britský herec, který se na ni připravoval nejen studiem náboženství, ale i případů sériových vrahů a vůdců sekt, aby zjistil, co je k páchání zla vedlo.

Výsledkem je šarmantní sociopat, který se stejným zaujetím rozvíjí hluboké myšlenky o životě jako o Laně del Rey, Monopolech nebo fast foodu a ve své genialitě si v ničem nezadá s Hannibalem Lecterem.

Kdo za novým hororem stojí

Propracovaná sonda do temného labyrintu Reedovy mysli je dílem Scotta Becka a Bryana Woodse. Tvůrčí duo má na kontě hned několik nejděsivějších snímků uplynulé dekády včetně Tichého místa, jež ocenil i samotný král žánru Stephen King, který film označil za „mimořádné dílo“. Volba obsadit Hugha Granta byla přitom pro oba filmaře jasná od začátku, přestože zahrát si podmanivého pana Reeda chtěly desítky jeho neméně slavných kolegů.

Hugh se nenápadně stal jedním z nejlepších charakterových herců současnosti. A jako každý skvělý herec úplně ovládne každý snímek, ve kterém se objeví,

je přesvědčený Beck.  

Podle hodnocení diváků je na tom Heretik velice dobře a pokud někdo v prosincovém přívalu romantiky na televizních obrazovkách bude potřebovat zneutralizovat mysl něčím pěkně strašidelným, mohl by službu prokázat právě tento film.

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Zdroje článku:
  • Press kit Bontofilm,
  • Autorský text