Filmy o sériových vrazích. Které z nich byly natočeny podle skutečnosti
Reakce k článku
Podělte se o svou reakciPsycho (1960) a Texaský masakr motorovou pilou (1974)
Ani jeden z filmů sice není přímo založen na skutečném případu, oba se ale inspirovali u stejného sériového vraha. Postava Normana Batese ze Psycha i Kožená tvář z Texaského masakru jsou inspirovány Edem Geinem, který vraždil v 50. letech minulého století ve Wisconsinu. Původně vykrádal hroby a částmi těl si zdobil svůj statek, z kůže vytvářel masky nebo celé obleky. Přál si být ženou, a tak si oblékal části jejich těl.
To svým způsobem přejala fiktivní postava Batese. Motiv motorestu pochází od jeho první oběti, kterou byla v roce 1957 Mary Hoganová, majitelka motorestu. Prokázána mu byla ještě další oběť. Při vyšetřování jejího zmizení policisté náhodou narazili na Geina a při návštěvě jeho statku byli šokováni. Minimálně patnáct ženských těl zohavil a vytvářel z nich různé doplňky.
Zlo s lidskou tváří (2019)
Zac Efron v tomto snímku zvtárnil sériového vraha Teda Bundyho. Film poměrně přesně dokumentuje rozkol mezi Bundyho osobnostní intelektuála, která se věnovala právu a politice, jeho soukromým životem a pohnutky, které spočívaly ve zneužívání a vraždění mladých žen. Své oběti vyhledával na veřejných místech. Byl velmi sympatický, nebyl tak problém se záminkou zranění požádat o pomoc. V letech 1974-1978 podložitelně zavraždil třicet obětí, je ale pravděpodobné, že skutečné číslo je daleko vyšší.
Vřískot
O tomhle snímku jste možná netušili, že je inspirován reálnými událostmi. Ostatně vražda party studentů je ten nejlacinější námět. Přesto k tomu došlo v roce 1990 na Floridě, když Danny Rolling během několika nocí zavraždil pět studentek, jejich těla zohavil a naaranžoval po místnosti. Spekuluje se, že jeho motivem bylo stát se stejnou hvězdou jako Ted Bundy.
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci