Filmový kvíz: Pojďte si zavzpomínat na staré dobré časy
Reakce k článku
Podělte se o svou reakciStaré dobré časy jsou pro každou generaci úplně jiné období. Pro někoho jsou to třicátá léta 20. století, plná noblesy, ještě před všeobecnou hospodářskou krizí a nástupem autoritativních režimů. Pro jiného je to poválečná éra s budovatelským posláním. A pro dalšího osmdesátky a devadesátky. Velká část národa považuje za staré dobré časy období po sametové revoluci. Avšak nemusí jít jen o politicko-hospodářskou éru. Mohou to být staré dobré časy, které se týkají soukromí každého z nás.
A podobné je to i v oblasti filmové tvorby. Kupříkladu devadesátá léta měla v ČR velmi specifickou atmosféru. A právě tu mnozí považují za staré dobré časy. Nově nabytá svoboda se velmi výrazně projevila i ve filmu. A ten, jak známo, může významně ovlivnit i smýšlení člověka. Avšak každému pravděpodobně ponejvíc utkvěly v mysli filmy z jeho nejšťastnějšího životního období, tedy z jeho starých dobrých časů.
A jak jste na tom vy s českou či československou filmovou tvorbou z vašich starých dobrých časů?
A přídavkem několik filmových vtipů:
- „Poslední dobou ve světě vzrůstá obliba katastrofických filmů.” „Tak to je stejné jako u nás – téměř každý natočený film je katastrofa.”
- 50 odstínů šedi je považováno za romantiku, protože tam je muž miliardářem. Kdyby bydlel v obytném karavanu v lesích, jednalo by se o nový díl Odložených případů.
- „Jak se jmenuje western ze školního prostředí?“ „Sedm nedostatečných.“
- „Jak se účinně zbavíte BRADAVIC?“ „Pustíte tam Voldemorta!“
- Producent vyčítá scénáristovi: „Ten váš scénář není špatný. Chce to jen na pár místech upravit, aby tomu rozuměl i úplný blbec.” „A která místa vám nejsou jasná?”
A na úplný závěr ještě pár vtipů ze starých (dobrých???) časů:
- Ronald Reagan se setkal s Gustávem Husákem. Bylo to v době, kdy se jak v USA, tak v Československu připravovaly prezidentské volby. „Já vím, že asi patnáct miliónů voličů bude proti mně,“ povídá Reagan. „Ale i tak mě zvolí.“ „Zrovna jako u nás!,“ zvolal Husák.
- V sibiřském pracovním táboře se baví trestanci, za co tam jsou. První: „Já jsem se v devětatřicátém špatně vyjádřil o soudruhu Popovovi.“ Druhý: „Já se ve třiačtyřicátém dobře vyjádřil o soudruhu Popovovi.“ Třetí: „Já jsem soudruh Popov.“
Reakce k článku
Podělte se o svou reakci