Ančička z pohádky Císař a tambor a Julča z Rebelů jsou tatáž osoba. Utekla do divočiny a živí se výrobou oblečení

Ančička z pohádky Císař a tambor a Julča z Rebelů jsou tatáž osoba. Utekla do divočiny a živí se výrobou oblečení

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Kdo by to byl řekl, že tvář pohádkové Ančičky a bláznivé Julči patří jedné a té samé herečce, Anně Veselé, kterou jsme pak o mnoho let později spatřili ve Zlaté labuti jako týranou manželku ředitele Bouchnera… Dnes dává před herectvím přednost podnikání a vyrábí oblečení z bio bavlny.
Obsah článku
  1. Raději jsem neměla ten román…
  2. Manželka nenáviděného tyrana ze Zlaté labutě
  3. Žije jako Ančička – v lese v roubence

Raději jsem neměla ten román…

Věděli jste, že skromná a něžná Ančička z pohádky Císař a tambor a ztřeštěná brýlatá Julča z muzikálu Rebelové jsou vlastně tatáž herečka? Jmenuje se Anna Veselá, narodila se 11. června 1977 ve Frýdlantu a původně toužila být zvěrolékařkou. V dětství chodívala do souboru brněnského Divadla Husa na provázku. Začala studovat Vysokou školu zemědělskou, což ovšem přerušila. Raději zamířila na brněnskou konzervatoř. Od konce 90. let pak vystupovala v HaDivadle a loutkovém divadle Radost.

Následovalo několik filmových rolí, které ji proslavily nejvíce, včetně již zmíněné pohádky Císař a tambor (1998), kde si zahrála po boku Petra Rajcherta a Ondřeje VetchéhoObjevila se však také v komediálním krimi seriálu Četnické humoresky. Stalo se tak roku 2001 v epizodě číslo šest Směšný vrah.

Natáčení Císaře a tambora probíhalo na zámcích Bruntál, Náměšť nad Oslavou, Dobroslavice i zřícenině hradu Cornštejn a také ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm, kde se mimochodem téhož roku točila rovněž pohádka Čerte, drž se svého kopyta. Ze stejného okénka, z jakého Anna Veselá v roli Ančičky toužebně koukala do dálky, se tak naklání i čarodějnice Běta v podání Radky Coufalové.

Anna Veselá v tom samém roce zazářila ještě v pohádce Jak přišli kováři k měchu o lásce kovářské dcerky k pasáčkovi ovcí. Roku 2001 následovalo válečné drama Tmavomodrý svět a romantičtí Rebelové, kde herečka nezapomenutelným způsobem ztvárnila Julču zamilovanou do knižního Olivera Twista. V dalších letech si zahrála ve filmech Správce statku (2004), Setkání v Praze (2006) a Ocas ještěrky (2009), ale zřejmě už ničím nezaujala tolik jako pohádkovou Ančičkou a bláznivou Julčou.

Manželka nenáviděného tyrana ze Zlaté labutě

Dá se říct, že Anna Veselá pak z televizních obrazovek na nějakou dobu zcela zmizela. Znovu se ukázala až v pohádce Tři bratři podle scénáře Zdeňka Svěráka, kde ztvárnila chůvu zakleté princezny Růženky. Potom přesedlala na seriály, zahrála si jednorázově v Ohnivým kuřeti (2016), ve čtvrtém díle páté série Kriminálky Anděl (2023) a především v několika epizodách úspěšného dobového seriálu Zlatá labuť (2023–2024). Tam ztělesnila manželku všemi nenáviděného ředitele Bouchnera (Ladislav Hampl), jemuž byla nucena poskytnout alibi. Jak tenkrát potvrdila během rozhovoru pro TV Nova, v ateliérech se jí moc líbilo.

Zahraju si takovou možná týranou ženu. Myslím, že je to tady příjemné, dokonce jsem si přitáhla pejska, který teď je teda v autě, ale nikdo mě nevyhodil.

Žije jako Ančička – v lese v roubence

Následně Anna Veselá prozradila, jak vlastně v současnosti tráví čas. V podstatě se ze záře reflektorů stáhla do soukromí, kde se věnuje rodině a výrobě kvalitního českého oblečení. Občasné výlety do Prahy si ale užívá.

Občas točím, ale v divadle teď nehraju. Přesídlila jsem do divočiny, žiju v roubence v lese a podnikám. V Trutnově mám takovou malou šicí dílnu, která vyrábí oblečení z bio bavlny, z barevně rostlé, to znamená, že ty látky nejsou barvené. Jmenuje se Biošatník. Vzniklo to tak, že se mi narodily děti, nejdřív jedno, potom druhé. Člověk prostě hledá, co by mohl dělat z domu, a takové věci mě bavily.

Není tedy vyloučeno, že ji třeba zase někdy uvidíme na obrazovkách. Nechme se překvapit.

Reakce k článku

Podělte se o svou reakci
Komentáře
Zdroje článku: